Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Na Kasprowym Wierchu można spotkać Mobilnych Informatorów

 

Na Kasprowym Wierchu można spotkać Mobilnych Informatorów

Doradzą jaki szlak wybrać, i jakie warunki panują w górach, nazwą okoliczne szczyty i udzielą wszelkich innych informacji. Jeszcze przez cały ostatni tydzień ferii, a potem w weekendy na Kasprowym Wierchu można spotkać Mobilnych Informatorów.

Radio Alex: Gdyby ktoś chciał zaciągnąć języka, wystarczy podejść do osoby ubranej w pomarańczową kurtkę z napisem Mobilny Informator.

Kinga Dyndowicz: Tak, jak najbardziej gorąco zapraszamy. Staramy się pomagać turystom we wszelkich możliwych sprawach, problemach, począwszy od informacji o aktualnych warunkach pogodowych. Ta wiedza na temat specyfiki warunków panujących w wysokich górach jest niestety coraz słabsza. Dodatkowo teraz mamy taką sytuację, że na dole nie ma zimy i to stwarza takie złudne wrażenie, że jeśli wybierzemy się gdzieś w rejon 2000 metrów nad poziomem morza, to te warunki będą podobne. Często widzimy osoby w spodniach dresowych, półbutach, stopkach i w takich warunkach ktoś zamierza np. wędrować granią w stronę Giewontu.

Radio Alex: Rozumiem, że odradzają Państwo taką wycieczkę.

Kinga Dyndowicz: Staramy się w ogóle odradzać tego rodzaju wycieczki.

Radio Alex: Czy Państwo udzielacie informacji na temat topografii Tatr np. albo panoramy, która rozciąga się z Kasprowego Wierchu?

Kinga Dyndowicz: Informujemy o panoramie. Jest o czym opowiadać. Tatry są piękne o każdej porze roku, ale pamiętajmy też o tym, że są także niebezpieczne, więc ten szacunek do gór, do matki natury to jest coś takiego, co powinno nam zawsze towarzyszyć podczas wędrówek po Tatrach.

Z Kingą Dyndowicz mobilną informatorką rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: