Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Najstarsza cukiernia w Nowym Targu z tytułem Ambasadora Miasta

 

Cukiernia w Nowym Targu

W tym roku tytuł „Honorowego Ambasadora Miasta Nowy Targ” otrzyma Cukiernia mieszcząca się przy ulicy Kościuszki. To najstarsza cukiernia w Nowym Targu, prowadzona od roku 1945, przez kilka pokoleń. Specjalizuje się w tradycyjnych wyrobach cukierniczych.

Cukiernia w Nowym Targu, fot.Szymon Pyzowski

Wręczenie statuetki odbędzie się podczas gali 11 listopada. Wtedy też uhonorowane zostaną inne osoby.

Decyzją kapituły – Medale za Szczególne Zasługi dla Miasta otrzyma Grażyna Kukulska, która przez 28 lat pełniła społeczną funkcję przewodniczącej Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Nowym Targu, Jerzy Białoń m. in. inicjator spotkań rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w Nowym Targu. Oboje związani są z nowotarską „Chatką”. Uhonorowany zostanie w tej kategorii także architekt Jerzy Głodkiewicz.

Medale „Zasłużony dla Kultury” otrzyma Anna Dziubas, kierująca od ponad 30 lat galerią Jatki. Maria Zofia Mrożek – związana z artystyczną twórczością dzieci i młodzieży w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz profesor Grażyna Jaskierska – Albrzykowska, pochodząca z Nowego Targu artystka – rzeźbiarka i pedagog. Kieruje obecnie Katedrą Rzeźby i Działań Przestrzennych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w ASP we Wrocławiu.

Medal „Zasłużony dla Sportu” trafi do Bogusława Kudasa w uznaniu za jego osiągnięcia w pracy instruktorskiej w pracowni modelarskiej i Krzysztof Zapała – hokeista, wieloletni reprezentant kraju, obecnie menadżer hokejowy.

Uroczystości nowotarskie podzielone będą na dwie części:

Grzegorz Luberda: Wspólnie ze Starostwem Nowatorskim 11 listopada, to jest sobota, zapraszamy na obchody z okazji Święta Niepodległości. Do południa Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i przemarsz na rynek, a po południu o godzinie siedemnastej uroczysta akademia w Miejskim Centrum Kultury i wręczenie medali dla mieszkańców zasłużonych dla miasta, kultury i sportu.

Czytaj także: