Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Nastolatek w rękach mundurowych. Policjanci z Nowego Targu zatrzymali 15-latka, który szalał na crossie

O baczną opiekę nad dziećmi i młodzieżą apeluje nowotarska policja i podaje szczegóły zatrzymania 15-latka na crossie, który szalał po ulicach Nowego Targu. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

fot. FB/Policja Nowy Targ

Szacowany czas czytania: 00:39

Policjanci z Nowego Targu zatrzymali 15-latka, który szalał na crossie. Jego sprawą zajmie się sąd

Funkcjonariusze zauważyli kierującego motocyklem, który celowo wprowadzał go w poślizg i jechał wyłącznie na tylnym kole. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie jest zarejestrowany ani ubezpieczony, a nastolatek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania nim.

Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Nowym Targu. O braku obowiązkowego ubezpieczenia OC poinformowany zostanie również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Policja przypomina, że od końca marca obowiązują nowe przepisy zakazujące między innymi celowego wprowadzania pojazdu w poślizg oraz jazdy na jednym kole. Funkcjonariusze apelują także do rodziców o większy nadzór nad nieletnimi korzystającymi z pojazdów mechanicznych.

Poważny wypadek w Bańskiej Niżnej. Wywrócił się nastolatek, jadący hulajnogą elektryczną. Lądował LPR

Autorka: Anna Gródek

REKLAMA