Nastolatek w rękach mundurowych. Policjanci z Nowego Targu zatrzymali 15-latka, który szalał na crossie
O baczną opiekę nad dziećmi i młodzieżą apeluje nowotarska policja i podaje szczegóły zatrzymania 15-latka na crossie, który szalał po ulicach Nowego Targu. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Szacowany czas czytania: 00:39
Policjanci z Nowego Targu zatrzymali 15-latka, który szalał na crossie. Jego sprawą zajmie się sąd
Funkcjonariusze zauważyli kierującego motocyklem, który celowo wprowadzał go w poślizg i jechał wyłącznie na tylnym kole. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie jest zarejestrowany ani ubezpieczony, a nastolatek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania nim.
Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Nowym Targu. O braku obowiązkowego ubezpieczenia OC poinformowany zostanie również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Policja przypomina, że od końca marca obowiązują nowe przepisy zakazujące między innymi celowego wprowadzania pojazdu w poślizg oraz jazdy na jednym kole. Funkcjonariusze apelują także do rodziców o większy nadzór nad nieletnimi korzystającymi z pojazdów mechanicznych.