Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Nielegalne e-papierosy w Małopolsce. Policjanci przejęli je w Rabce-Zdroju, Kętach, Nowej Wsi

Niecałe 250 tysięcy złotych - jak szacują to nowotarscy policjanci - wyniosły straty Skarbu Państwa, jakie poniósł on w związku z nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi w Małopolsce. W ostatnim czasie w kilku małopolskich miastach zrealizowano akcję, w trakcie której zabezpieczono nielegalne e-papierosy, czy stosowane w nich płyny.

Nielegalne e-papierosy w Małopolsce
fot. KPP w Nowym Targu

Szacowany czas czytania: 01:26

Nielegalne e-papierosy w Małopolsce. Zostały przejęte w Rabce, Kętach, Nowej Wsi

W Rabce-Zdroju, a także w Kętach i Nowej Wsi realizowane były działania służb – nowotarskich policjantów, strażników granicznych z placówki w Sosnowcu oraz funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Dotyczyły one nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi, który odbywał się w województwie małopolskim. Sporo z nich znalazło się w rękach służb.

Służby zabezpieczyły znaczne ilości nielegalnych papierosów elektronicznych, płynów do e-papierosów oraz innych wyrobów nowatorskich bez wymaganych znaków polskiej akcyzy

– informuje asp. szt. Łukasz Burek, oficer prasowy policji w Nowym Targu.

Jak podają stróże prawa z Nowego Targu, podczas działań w Rabce-Zdroju zatrzymany został 44-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który kierował autem, w jakim to ujawniono nielegalne wyroby.

Towary nie posiadały wymaganych znaków akcyzy lub oznaczenia były nieważne

– mówi asp. szt. Łukasz Burek.

Policjanci udali się też do miejsc związanych z 44-latkiem, w których zabezpieczono pieniądze.

W kwocie blisko 70 tysięcy złotych oraz ponad 1000 euro

– słyszymy w nowotarskiej komendzie, w której zaznaczają, że pieniądze zabezpieczono na ewentualność przyszłych kar i należności zatrzymanego.

A wiadomo, że grozi mu kara kilkuletniego – trzyletniego – więzienia. Aktualnie postępowanie przeciwko niemu jest w toku.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu i ma charakter rozwojowy

– wskazuje oficer prasowy nowotarskiej policji i dodaje, że już na ten moment z powodu nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi, straty poniesione przez Skarb Państwa szacowane są na prawie 250 tysięcy złotych.

fot. KPP w Nowym Targu
Autorka: Anna Gródek

REKLAMA