Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

NKP Podhale Nowy Targ przegrywa wyjazdowy mecz z Hutnikiem Kraków. W weekend ostatni mecz domowy

Piłkarze Podhala Nowy Targ ulegli w wyjazdowym spotkaniu Hutnikowi Kraków (0:1). Gola na wagę zwycięstwa dla drużyny ze stolicy województwa małopolskiego zdobył Kacper Prusiński, który w końcówce pierwszej części gry wykorzystał rzut karny. Nowotarżanie po porażce spadli na 5. lokatę w tabeli.

NKP Podhale Nowy Targ
fot. FB/NKP Podhale Nowy Targ

Szacowany czas czytania: 02:11

NKP Podhale Nowy Targ z wyjazdową porażką w Krakowie. W weekend ostatni domowy mecz sezonu

Przez ponad miesiąc status niepokonanych mieli piłkarze Podhala Nowy Targ. Po przegranym meczu z rezerwami Śląska Wrocław w pierwszej połowie kwietnia, ekipa trenera Tomasza Kuźmy nie dała się ograć w kolejnych czterech spotkaniach.

Passa Nowotarżan dobiegła końca przy okazji wyjazdowego starcia w Krakowie. NKP Podhale uległo tam miejscowemu Hutnikowi (0:1). O końcowym rezultacie spotkania zdecydował gol zdobyty w końcówce pierwszej części gry. Wygraną krakowskiej drużynie dał Kacper Prusiński, który na bramkę zamienił rzut karny.

Zdaniem Tomasza Kuźmy, trenera Podhala Nowy Targ, jego piłkarze popełnili zbyt dużo błędów, a przede wszystkim w meczu z Hutnikiem nie prezentowali się tak, jak we wspomnianych poprzednich spotkaniach.

Tomasz Kuźma: Ostatnimi meczami pokazaliśmy to, jak powinniśmy grać, jakie postawy w naszym graniu dają nam regularne punkty, jak potrafimy wygrywać. Doszliśmy do takiego poziomu świadomości, że nie możemy ustępować od pewnych przyjętych nawyków, które mamy,  a dzisiaj właśnie zaniedbaliśmy je dzisiaj. Gratuluję Hutnikowi, gospodarzom – zwycięstwa i trudno mi to przychodzi, ale zasłużenie, bo my na początku stworzyliśmy może i w końcówce sytuację, ale nie było w nas takiego dobrego nastawienia w tym, żeby docisnąć, pójść po chociażby ten punkt. Przegraliśmy zbyt dużo pojedynków w tym meczu i to jest coś, co w meczu, gdy przeciwnik broni 1 na 1, generuje cały czas presję na piłkę i przeciwnika, musisz być w tym lepszy, skuteczny. Mimo dobrego początku, sytuacji, którą my generujemy pod polem karnym przeciwnika, nagle ląduje w polu karnym naszym z tego jest rzut karny, po błędach. Tych błędów było bardzo dużo dzisiaj, które prowadziły właśnie do sytuacji Hutnika. Musimy wrócić jak najszybciej do tego, co robiliśmy wcześniej i zacząć w tej końcówce od nowa takie granie, które myślę, że z naszym graniem, od którego dzisiaj odbiegliśmy i przez to przegraliśmy.

Przegrana Podhala w Krakowie przy jednoczesnym zwycięstwie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Sokołem Kleczew, sprawiło, że drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Nowotarżanie spadli na 5. lokatę. W dorobku mają 52 punkty.

Przed zespołem Tomasza Kuźmy jeszcze dwa spotkania. W nadchodzący weekend, przed własną publicznością, Podhale zagra z Wartą Poznań. Ten mecz odbędzie się w sobotę (23.05).

Piłka Nożna: Co dalej z licencją dla NKP Podhale Nowy Targ?

Autorka: Joanna Koczyńska-Chmiel

REKLAMA