NKP Podhale Nowy Targ skutecznie odwoływało się od decyzji PZPN i otrzymało licencję na grę w Betclic 1. lidze
Polski Związek Piłki Nożnej dał zielone światło drużynie Podhala Nowy Targ na występy w Betclic 1. lidze. Nowotarżanie przed ostatnią serią gier drugoligowych rozgrywek plasują się na 5. lokacie, która premiowana jest występem w barażach o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Jeśli na niej pozostaną, a potem pokonają dwóch rywali - w kolejnym sezonie zagrają szczebel wyżej. I na przeszkodzie nie stanie im infrastruktura ich stadionu.

Szacowany czas czytania: 02:13
NKP Podhale Nowy Targ z licencją na grę w Betclic 1. lidze. Skutecznie odwołało się od pierwotnej decyzji PZPN
Pierwotna decyzja była dla nich niekorzystna. Przysługiwało im jednak odwołanie, z którego postanowili skorzystać i za drugim razem już się udało. NKP Podhale Nowy Targ otrzymało od Polskiego Związku Piłki Nożnej zgodę – w postaci licencji – na występy w Betclic 1. lidze.
Pozytywną dla nich wiadomością przedstawiciele nowotarskiej drużyny podzielili się w mediach społecznościowych. Zaznaczyli, że to dla nich ogromna satysfakcja.
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła odwołanie NKP Podhale Nowy Targ i przyznała naszemu klubowi licencję uprawniającą do gry w rozgrywkach Betclic 1. ligi
– podali przedstawiciele jeszcze drugoligowca z Nowego Targu, którzy dziękują przy okazji wszystkim zaangażowanym w skuteczne starania o uzyskanie licencji na grę na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.
Przypomnijmy, że początkowo nie było na to zgody PZPN-u. Z dwóch powodów. Chodziło o kwestie kadrowe – związane z trenerami pracującymi w NKP Podhale Nowy Targ oraz infrastrukturalne – dotyczące obiektu w Nowym Targu, na którym swoje domowe mecze rozgrywa NKP.
I o ile w przypadku trenera Nowotarżan, rozwiązanie problemu było łatwe (klub omyłkowo umieścił w procesie licencyjnym, licencję trenera, która wygasła z końcem ubiegłego roku), o tyle trudniejsze wydawało się „przeskoczenie” kwestii stadionu.
NKP na nowotarskim obiekcie nie mogłoby występować w Betclic 1. lidze, bo ma on zbyt małą liczbę miejsc zadaszonych. Na stadionie zbyt mało jest też miejsc ogólnie. Ponadto nie ma na nim oświetlenia, które umożliwiałoby przygotowanie profesjonalnych transmisji telewizyjnych.
Licencji przy pierwszym podejściu nie udało się uzyskać nawet pomimo wskazania stadionu w Niepołomicach jako obiektu rezerwowego, jak również mimo podjęcia uchwały przez nowotarskich radnych dotyczącej opracowania koncepcji budowy nowego, wielofunkcyjnego obiektu sportowego w Nowym Targu wraz z zabezpieczeniem pieniędzy na ten cel.
Dla PZPN-u przekonujące być może okazało się natomiast pismo burmistrza Nowego Targu, które skierował on do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zostało ono wysłane już po nieprzyznaniu licencji.
Wdrożona jest etapowa realizacja modernizacji Stadionu Miejskiego w Nowym Targu, mająca na celu podniesienie standardu technicznego obiektu oraz dostosowanie infrastruktury stadionowej do wymagań licencyjnych dla rozgrywek piłkarskich szczebla centralnego
– napisał w piśmie do piłkarskiej federacji, Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu, wymieniając plany modernizacji stadionu na najbliższe lata, a także wskazując, jak zmieni się w tym czasie nowotarski stadion.