Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Nowa ordynator oddziału ginekologii i położnictwa w Szpitalu w Nowym Targu

 

Nowa ordynator oddziału ginekologii i położnictwa

Zmiany w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Nową kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego została dr Joanna Borzęcka-Klec, która rozpocznie pracę od 1 września. Nowa ordynator planuje zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pacjentek, a jej priorytetem jest odbudowa zaufania mieszkanek regionu do nowotarskiej ginekologii i położnictwa.

dr Joanna Borzęcka-Klec: Chcielibyśmy wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom pacjentek, wyjść z pewnego rodzaju marazmu, który był  i zaoferować nową jakość, poczucie bezpieczeństwa, troskę o pacjentów. Chciałabym, aby pacjentka miała poczucie, że jest w pełni zaopiekowana, że może współuczestniczyć w całym procesie leczenia, że wie, jak te proces będzie wyglądał i jakie są możliwości. Mamy anestezjologa, który zapewnia 24-godzinną ciągłość znieczuleń, jest to na pewno bardzo konkurencyjne w porównaniu do pozostałych szpitali, również zapewnienie stałego monitorowania takiej pacjentki.

Szykowane są też zmiany organizacyjne w szpitalu. Odział położniczy, ma zostać przekształcony w Klinikę Ginekologii i Położnictwa. Będzie to placówka medyczna, kształcąca przyszłych lekarzy.

Czytaj także: