Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Nowe żłobki w regionie. Placówki powstaną w Kościelisku, Czarnym Dunajcu i Szaflarach

 

Nowe żłobki w regionie- Czarny Dunajec

Czarny Dunajec otrzyma środki z rządowego programu „Maluch+” w wysokości blisko 3,3 mln zł. Dofinansowanie pozwoli na budowę żłobka o powierzchni 974 metrów kwadratowych przy ul. Targowej. Tam powstanie żłobek z 80 miejscami opieki. Zostanie on wyposażony w niezbędne sprzęty. Dodatkowo utworzony będzie plac zabaw. Co ważne, budynek zostanie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Wczoraj burmistrz czarnego Dunajca podpisał stosowaną umowę w przedstawicielami władz województwa.

fot.pixabay

Nowe żłobki w regionie- Szaflary

Tymczasem w gminie Szaflary trwają prace projektowe nowego budynku przy Szkole Podstawowej w Zaskalu, gdzie mieścić się będzie żłobek, umożliwiający opiekę nad 50 dziećmi oraz 8-oddziałowe przedszkole.

Inwestycja będzie możliwa do zrealizowania dzięki pozyskanemu wsparciu ze środków rządowych. W ramach programu „Maluch +” gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł. W ramach środków Inwestycji Strategicznych Polski Ład dofinansowanie wyniosło 2,5 mln zł.

Nowe żłobki w regionie- Kościelisko

Żłobki powstaną także w Gminie Kościelisko. Jeden projekt dotyczy Witowa:

Roman Krupa: Tam otwarcie budynku wielofunkcyjnego, bo oprócz żłobka będzie znajdował się w tym budynku ośrodek zdrowia, punkt apteczny, mieszkanie socjalne. Planujemy na połowę przyszłego roku i wtedy, od września – zakładam, że żłobek zacznie funkcjonować dla 15 podopiecznych.

Druga lokalizacja żłobka w gminie – to Kościelisko, a placówka ma powstać w budynku obok szkoły podstawowej:

Roman Krupa: Jesteśmy po zmianie w studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, będziemy w stanie przystąpić do przebudowy tego budynku. Ja tutaj zakładam i taki sobie cel stawiamy, że w 2026, jeżeli będzie to możliwe, chcielibyśmy otworzyć żłobek i przedszkole z takiego prawdziwego zdarzenia.

Czytaj także: