Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Nowotarski Winter Classic dla Kamilki Gil [FOTO]

 

Winter Classic dla Kamilki Gil

Nawet grzmoty i szalejące nad Nowym Targiem burze nie wystraszyły tych, którzy w niedzielę żegnali lato na sportowo, wspierając akcję charytatywną dla Kamilki Gil, dziewczynki chorej na SMA. Nie mogło być inaczej, skoro wszystkich połączył wspólny, szlachetny cel.

Bolesław Bara: Masa fantastycznych ludzi, Stowarzyszenie Winter Classic, pasjonatów wolontariatu, ludzi zaangażowanych, dających serducho. Przywództwo różnych stowarzyszeń sportowych pokazuje, że jeżeli się spotkamy razem, jeżeli wspólnie mamy jakiś cel, to rzeczywiście można zorganizować piękną, cudowną imprezę. Gramy, śpiewamy dla Kamilki, akcja charytatywna zacna i cudowna i mnóstwo, mnóstwo ludzi mimo porannej niepogody, mimo tej burzy, która tutaj przeszła wiele razy od samego rana.

Mówił dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, który tym razem wystąpił w roli konferansjera.

Kamilka mogła liczyć między innymi na sportowców z drużyny Klubu Hokejowego PZU Podhale Nowy Targ – ku radości kibiców, którzy mieli okazję porozmawiać ze swoimi idolami.

Jakub Worwa: Zdarzają się ludzie, którzy znają nas tylko z tafli, więc nich to też jest fajne przeżycie, tak podejrzeć, normalnie pogadać. No więc dostaliśmy zaproszenie od Winter Classic, a my zawsze jesteśmy za takimi inicjatywami i staramy się pomóc, jak tylko można.

Mówił zawodnik PZU Podhale Nowy Targ.

Każdy, kto chce pomóc Kamilce, może to zrobić, wpłacając datek między innymi za pośrednictwem fundacji Siepomaga.

Winter Classic dla Kamilki Gil – zdjęcia:

Czytaj także: