Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Nowy nabytek OSP Małe Ciche. Strażacy kupili quada

 

OSP Małe Ciche z nowym pojazdem

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Małego Cichego ma powody do radości. W ich dyspozycji pojawił się nowy pojazd – quad CFORCE 850 XC GREY EDITION. To wynik wspólnych starań m.in, Nadleśnictwa Krościenko, Gminy Poronin oraz samej OSP Małe Ciche.

Nowy nabytek OSP Małe Ciche to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim realne wsparcie w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Quad, dzięki swoim właściwościom, doskonale sprawdzi się w trudno dostępnych terenach, takich jak Tarasówka czy Zgorzelisko. W sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, które, jak zauważają strażacy, coraz częściej pojawiają się w ich służbie, quad znacznie skróci czas dotarcia na miejsce zdarzenia.

fot.UG Poronin

Ale to nie wszystko. Quad CFORCE 850 XC GREY EDITION został wyposażony w szereg niezbędnych urządzeń, które z pewnością okażą się pomocne w trakcie akcji ratowniczych. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się kufer z na stałe zamontowanym kogutem, modulacja sygnalizacyjna, megafon, lampa dalekosiężna (ligtbar), oświetlenie tylne pola pracy, stroboskopy koloru niebieskiego, wciągarka, gaśnica proszkowa, apteczka oraz inny drobny sprzęt ratowniczy.

Nowy quad to zdecydowane wsparcie dla drużyny OSP Małe Ciche. Dzięki niemu strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej i szybciej reagować na zagrożenia, a to przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Czytaj także: