Nowy sprzęt dla Rabki-Zdroju. Z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Rabka-Zdrój podsumowała program ochrony ludności. Gmina otrzymała blisko 696 tys. zł na sprzęt i szkolenia zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców.

Szacowany czas czytania: 00:47
Nowy sprzęt dla Rabki-Zdroju. Z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Za otrzymane pieniądze, na potrzeby gminy zakupione zostały m.in. agregaty prądotwórcze, przyczepę do transportu wody pitnej oraz defibrylatory i pompy. Udało się także doposażyć system łączności.
W rabczańskim urzędzie zaznaczają, że sprzęt będzie wykorzystywany podczas sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawność działań ratunkowych.
Oprócz zakupów, z pozyskanej kasy, zrealizowane zostały szkolenia dla urzędników, strażaków-ochotników czy gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich. Łącznie przeszły je 62 osoby.
Uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności z zakresu ewakuacji, udzielania pierwszej pomocy, ostrzegania i alarmowania mieszkańców oraz reagowania na nagłe zdarzenia, takie jak powodzie, pożary czy awarie techniczne
– słyszymy w Rabce-Zdroju.
Zobaczcie zdjęcia nowego sprzętu (fot. Piotr Kuczaj/rabka.pl)



