Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Oddział chemioterapii w Nowym Targu coraz bliżej otwarcia

 

Oddział chemioterapii w Nowym Targu

Oficjalne otwarcie oddziału chemioterapii w Szpitalu Powiatowym w Nowym Targu będzie miało miejsca 2 października, ale już od połowy września będą tu przyjmowani pierwsi pacjenci. To placówka, na którą czekali pacjenci onkologiczni z całego naszego regionu.

Dyrektor szpitala w Nowym Targu:

Marek Wierzba: Jesteśmy już na końcówce wszystkich tych przygotowań ze strony od strony lokalowej wyposażenia. Mamy już temat domknięty w zasadzie na ostatni guzik. W tej chwili toczy się jeszcze postępowanie konkursowe w Narodowym Funduszu Zdrowia. W ubiegłym tygodniu, w czwartek albo w piątek była tutaj wizytacja ze strony przedstawicieli NFZ. Nie było żadnych uwag, żadnych zastrzeżeń co do zarówno przestrzeni, gdzie te świadczenia będą udzielane, jak i doposażenia, więc mam nadzieję, że to postępowanie konkursowe zakończy się w przewidzianym, przewidywalnym terminie i być może jeszcze w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zatem w drugiej połowie września planujemy już rozpocząć udzielanie pierwszych świadczeń, a na dzień drugiego października na poniedziałek planujemy taką skromną uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi na tym oddziale.

Oddział chemioterapii w Nowym Targu/ fot.pszs.eu

Jak będzie funkcjonować oddział chemioterapii w Nowym Targu?

Sala szpitalna z widokiem na panoramę Tatr. 20 stanowisk i praca na trzy zmiany nawet w sobotę i niedzielę. Czas oczekiwania na podanie ratującej życie chemii nie dłuższy niż dwa tygodnie. Pacjenci otrzymujący lekarstwa przez 12 lub nawet 48 godzin za pomocą specjalnych portów około naczyniowych będą mogli pobierać je w domu. Ci, którym stan zdrowia będzie pozwalał na pracę, będą mogli korzystać z oddziału w weekendy. Tak będzie wyglądać funkcjonowanie nowego oddziału i przychodni onkologicznej w nowotarskim Szpitalu powiatowym.

Lekarz onkolog z nowotarskiego szpitala:

Łukasz Stokłosa: Stworzyliśmy taki model, że jest poradnia onkologiczna, przy wejściu są trzy gabinety, dodatkowo jest tutaj oddział chemioterapii dziennej..(..).

Czytaj także: