Nowy Targ: Policja podsumowała akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”
Policjanci z Nowego Targu podsumowali akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Od 1 do 5 września funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole w rejonach szkół i przedszkoli, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wracających po wakacjach do nauki.

Szacowany czas czytania: 00:34
W trakcie działań policjanci ujawnili aż 288 wykroczeń w pobliżu placówek oświatowych, z czego 206 dotyczyło przekroczenia prędkości, 21 przypadków niezapiętych pasów bezpieczeństwa oraz jeden nieprawidłowy przejazd przez przejście dla pieszych. Wystawiono 255 mandatów, a w 12 przypadkach skierowano sprawy do sądu.
Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali kierowców, ale także prowadzili działania edukacyjne – odbyło się 7 spotkań profilaktycznych z uczniami. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przypomina, że bezpieczeństwo najmłodszych zależy przede wszystkim od odpowiedzialności dorosłych.
Czytaj także: