Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Obwodnica Nowego Targu: Nie ma odpowiedzi na apel radnych do GDDKiA

 

Obwodnica Nowego Targu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła wizualizację planowanej drogi.
Kilka tygodni temu na wniosek mieszkańców radni nowotarscy wystosowali do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apel w sprawie opracowania alternatywnej koncepcji poprowadzenia południowej obwodnicy Miasta.

Fot. gov.pl/web/gddkia-krakow

W swojej petycji samorządowcy poprosili o uzupełnienie wniosku o wariant poprowadzenia obwodnicy na granicy Miasta Nowy Targ i miejscowości Szaflary omijający tereny w pobliżu osiedli mieszkaniowych praz o zmianę parametrów drogi, w tym zmniejszenie jej przekroju oraz poprowadzenie drogi na estakadzie (na odcinku pomiędzy ul. Szaflarską a mostem na Białym Dunajcu), aby wyjść naprzeciw postulatom zgłoszonym przez część mieszkańców, że projektowany odcinek od węzła Nowy Targ Południe do skarpy lotniska, praktycznie nie posiada alternatywnych wariantów budowy drogi.
odpowiedź na apel z 31 lipca – jeszcze nie nadeszła.

Propozycje, które Rada Miasta przekazała, analizujemy i też przygotowujemy odpowiedź dla Rady Miasta i tym samym dla mieszkańców.

Radio Alex: A kiedy takiej odpowiedzi można się spodziewać?

Cały czas to analizujemy, bo też chcemy, żeby ta nasza odpowiedź była dobrze przygotowana i żebyśmy też popatrzyli na różne scenariusze, różne możliwości.

Radio Alex: Czy takie rozwiązania, które proponują radni, są w ogóle możliwe?

W tym momencie trudno mi powiedzieć, bo jeszcze ta nasza odpowiedź nie jest przygotowana. Chcielibyśmy, żeby to radni pierwsze jako ci, którzy do nas zwrócili się z tą prośbą, zapoznali się z naszą odpowiedzią.

– rzecznika GDDKiA przepytywała Beata Denis Jastrzębska.

Czytaj także: