Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Obywatelskie zatrzymanie w Poroninie. Kompletnie pijany kierowca miał aż 3 promile

Dzisiaj po godzinie 13 na ul. Tatrzańskiej w Poroninie kierowca zauważył jadący „wężykiem” samochód osobowy m-ki Opel koloru ciemnego. Kierujący nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Widząc to on i inni kierowcy błyskawicznie zareagowali zatrzymując samochód i odbierając kluczyki kierowcy, który mimo tego próbował jeszcze oddalić się z miejsca. Natychmiast wezwano tatrzańskich policjantów.

Fot. facebook.com/Policja.Zakopane

Obywatelskie zatrzymanie w Poroninie

Mundurowi ustalili, że 42-letni kierujący z gminy Biały Dunajec w powiecie tatrzańskim faktycznie jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Noc spędzi najprawdopodobniej w policyjnym areszcie, a jego samochód zostanie odholowany na strzeżony parking. Kierowca straci prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, konfiskata samochodu, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Świadkowi i innym postronnym osobom dziękujemy za prawidłową reakcję w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego informacje przekazywane przez innych użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii. Wystarczy jeden telefon!

Źródło: Facebook – Policja Zakopane

Czytaj także: