Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Onkologia w Nowym Targu: jak działa po miesiącu otwarcia?

Przychodnia i oddział onkologiczny w szpitalu w Nowym Targu działają od ponad miesiąca. Zarejestrowało się tu już kilkadziesiąt osób. Liczba Pacjentów rośnie z dnia na dzień.

Onkologia w Nowym Targu

Onkologia w Nowym Targu
Podhalański Szpital Specjalistyczny: poradnia onkologiczna

Do dyspozycji mają pięciu lekarzy specjalistów.

Wszystko przebiegło naprawdę bardzo szybko. W ciągu dwóch tygodni gdzieś tam badania, mammografia, biopsja, wyniki i w tej chwili jestem już na kolejnej wizycie kontrolnej. I jestem otoczona jakąś tam opieką. Dziękuję, że pani doktor stanęła na mojej drodze.

Na razie chemia podawana jest pacjentom tylko przez 3 dni w tygodniu. Ale oddział cały czas będzie się rozwijał.

Katarzyna Skrzyniarz: Jesteśmy niestety na razie ograniczeni brakiem na miejscu pracowni cytostatyków. Chemioterapia dowożona jest do zaprzyjaźnionego oddziału w Suchej Beskidzkiej, właściwie z pracowni cytostatyków tamtejszego szpitala. Na razie zapewniamy pacjentom klasyczną chemioterapię, natomiast docelowo i mam nadzieję, że w przyszłości będą to również programy lekowe, przynajmniej dedykowane tym najczęściej występującym w Polsce nowotworom, jak rak piersi, raki układu pokarmowego, rak płuca. Współpracujemy też ze szpitalem w Zakopanem.

Do przychodni można zarejestrować się telefonicznie, ale lekarze zachęcają do osobistych wizyt przynajmniej przy pierwszej rejestracji tym bardziej, że do lekarza można być przyjętym już tego samego dnia. Z pacjentami i lekarzem Katarzyną Skrzyniarz specjalistką onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: