Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Opóźnia się budowa skate parku w Nowym Targu

Miasto Nowy Targ zapowiada budowę skate parku z prawdziwego zdarzenia. Miejsce rekreacji powstać ma przy ul. Sikorskiego. Zbudowany zostanie z betonowych elementów, tak by przetrwały trudne warunki atmosferyczne.

Opóźnia się budowa skate parku w Nowym Targu

Nowy skate park ma zająć pół hektara terenu. Betonowa płyta, gdzie będą wszystkie przeszkody, zajmie 1 200 metrów kwadratowych. Wokół znajdą się alejki, mała trybuna, miejsce do odpoczynku dla pieszych. Koszt budowy nowego skate parku oszacowano na 4 mln brutto. Jest już pozwolenie na budowę, gotowy jest też projekt. Miasto stara się o dofinansowanie ze środków unijnych, konkretnie z programu Interreg, z projektu pn. „Uatrakcyjnienie pogranicza Kieżmark-Nowy Targ”. I tu pojawiła się przeszkoda. Wniosek został odrzucony na etapie oceny formalnej:

Grzegorz Watycha: Niestety ta ocena wniosku ze względu na pewien błąd czy też brak, którego dopatrzono się w tej aplikacji nie naszego partnera Słowackiego, spowodowała, że ten wniosek nie został formalnie dopuszczony do dalszej oceny. Złożyliśmy odwołanie, ponieważ Słowacy wytłumaczyli się z tego zarzutu i czekamy na rozpatrzenie. Chcielibyśmy realizować tę inwestycję, ale to jest droga inwestycja – ponad 3 miliony. Myślę, że gdzieś około 3,5 miliona złotych będzie kosztowała. Dlatego zgodnie z tą filozofią, że staramy się do każdej inwestycji pozyskać finansowanie zewnętrzne, jeszcze proszę o trochę cierpliwości

– mówi burmistrz Grzegorz Watycha dodaje, że krajowe dofinansowanie czy to z Ministerstwa Sportu, czy z Urzędu Marszałkowskiego jest znacznie niższe, stąd oczekiwanie na środki z programu polsko-słowackiego.

Czytaj także: