OSP Dzianisz Dolny: Odbędzie się dzień otwarty w nowej remizie jednostki. Już w niedzielę
Po uroczystych obchodach 99-lecia jednostki oraz oficjalnym otwarciu i poświęceniu nowej siedziby ochotników, druhowie z OSP Dzianisz Dolny zapraszają na Dzień Otwarty.

Szacowany czas czytania: 00:53
OSP Dzianisz Dolny: W niedzielę dzień otwarty w nowej remizie
To okazja, by zobaczyć nową remizę od środka, poznać wyposażenie jednostki, sprzęt ratowniczy oraz codzienną działalność strażaków ochotników.
Dzień otwarty w remizie druhów z Dzianisza Dolnego będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę (17.05). Potrwa on właściwie cały dzień. Rozpocznie się o godz. 9:00 i zakończy o 18:00.
A jeśli chodzi o nowy „dom” – czyli strażacką remizę w Dzianiszu, to obiekt, którego wybudowanie pochłonęło 5,5 miliona złotych. Jego powstanie było możliwe dzięki dofinansowaniu, które z funduszu Polski Ład pozyskała gmina Kościelisko.
Uroczyste otwarcie remizy miało miejsce podczas długiego majowego weekendu – w jego samym środku, a więc 2 maja. Wówczas nie tylko nastąpiło samo jej otwarcie, ale także przybliżono wieloletnią – trwającą nieprzerwanie od 1927 roku.
Nie zapomniano również jej współzałożycielu Andrzeju Klejce, będącemu zarazem działaczem Konfederacji Tatrzańskiej, którego zamordowano w niemieckim obozie Auschwitz.
Jak ratować ofiary wypadków? Ćwiczenia strażaków z Dzianisza [ZDJĘCIA]