Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Osuwisko w Rabce-Zdroju. Są pieniądze na naprawę

Rabka-Zdrój otrzyma blisko 5 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na stabilizację osuwiska. Uaktywniło się ono pod koniec września 2022 r.

Osuwisko w Rabce-Zdroju. Jest winny?

Winą obarczano zarówno powadzone przez PKP prace przy modernizacji torowiska, jak i intensywne opady deszczu, powodujące liczne spękania w pasie drogowym ul. Zakopiańskiej.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął już przetarg na stabilizację osuwiska i naprawę drogi na odcinku ponad 100 metrów, która jest zamknięta od ponad roku.

Osuwisko w Rabce-Zdroju. PKP zabezpieczyło palami mur pod drogą – celem umocnienia terenu i zabezpieczenia przed dalszym osuwaniem się

Na zlecenie samorządu wykonana zostanie stabilizacja drogi, co ochroni położone wyżej budynki. Ostatnim etapem prac będzie odbudowa drogi na zamkniętym odcinku.

Podpisano właśnie umowę pomiędzy wojewodą a burmistrzem Leszkiem Świdrem – potwierdzająca przyznanie dofinansowania. Ponoć „kwestią miesięcy jest rozwiązanie problemu” przejazdu. Podpisano już umowę z wykonawcą, który bardzo szybko wejdzie na teren inwestycji. W wakacje będziemy mogli korzystać z odbudowanej ul. Zakopiańskiej.

Czytaj także: