Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Oszuści nie próżnują. Pod Tatrami ich ofiarą padły dwie osoby. Kobiety straciły kilkanaście tysięcy złotych

Tatrzańska policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banków. Mimo licznych apeli przestępcy wciąż skutecznie wyłudzają pieniądze. Ofiarą jednego z nich padła 80-letnia kobieta.

Oszuści
fot. Pixabay

Szacowany czas czytania: 00:32

Oszuści nie próżnują. Dwie kobiety pod Tatrami straciły kilkanaście tysięcy złotych

Fałszywy pracownik banku przekonał ją, że środki na koncie są zagrożone. Seniorka wypłaciła oszczędności i wpłaciła 5,5 tysiąca złotych na wskazany numer BLIK.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień później. Oszuści skontaktowali się z 36-letnią kobietą i nakłonili ją do przekazania dwóch kodów BLIK pod pretekstem zakupu kryptowalut.

W ten sposób straciła blisko 10 tysięcy złotych. W przypadku takich telefonów najlepiej natychmiast się rozłączyć i samodzielnie skontaktować z bankiem.

Uwaga na oszustów! Od początku roku w sieci i „na legendę” oszukano blisko trzy tysiące osób…

Autorka: Anna Kruszewska

REKLAMA