Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Parkingi TPN: System na Drodze do Morskiego Oka będzie zmodernizowany

Na parkingi TPN przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) mogą wjechać jedynie osoby, które dokonały zakupu miejsca parkingowego, wykupując e-bilet - np. przez stronę internetową tpn.pl.

Parkingi TPN. Będzie modernizacja systemu

Jak mówi Magdalena Zwijacz- Kozica – TPN planuje modernizację i usprawnienie systemu parkingowego:

Magdalena Zwijacz- Kozica: W tym momencie mamy na Palenicy szlabany i kamery, które po sczytaniu numerów rejestracyjnych, jeśli ktoś zakupi bilet online, otwierają się automatycznie i wpuszczają auta na parking. System ma zostać poprawiony, uzupełniony o opłatomaty na Palenicy i na Łysej Polanie i szlabany oraz kamery sczytujące tablice rejestracyjne, docelowo planujemy zamontować też na Łysej Polanie.

Modernizacja systemu parkowania przy Drodze do Morskiego Oka ma zarówno ułatwić korzystanie z parkingów, jak i ograniczy korki na dojeździe do tych parkingów. Nowy system ma zacząć działać w kolejnym sezonie letnim:

Magdalena Zwijacz- Kozica: Minął dzisiaj termin na zgłaszanie ofert w procedurze szacowania wartości zamówienia, co jest nam potrzebne, żeby się przygotować do docelowego przetargu. Być może część prac już będzie można uruchomić, ale to też wszystko zależy od tego, czy uda nam się przygotować ten docelowy przetarg i czy wyłonimy wykonawcę.

Czytaj także: