Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Pieniądze z funduszu Rozwoju Dróg dla podhalańskich powiatów

 

Gminy ustawiają się w kolejne po środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024

W tym tygodniu wojewoda małopolski podpisuje z samorządowcami umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania na budowę i remonty dróg.

Na środę w Nowym Targu zaplanowane jest spotkanie z przedstawicielami powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. W sumie pierwszy z powiatów otrzyma ponad 15 mln zł dofinansowania, drugi – ponad 15,5 mln. Wartość planowanych remontów w powiecie tatrzańskim to 27 mln zł, a w nowotarskim 33,5 miliona.

Wśród remontów jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Suche, ulic Oswalda Balzera, Antałówka Boczna i i Toporowa Cyrhla w Zakopanem, rozbudowa drogi w Czarnej Górze, Groniu, ulicy Kościuszki w Białym Dunajcu oraz ulic Pod Blachówką i Sywarne w Kościelisku.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na liście podstawowej do dofinansowania w powiecie nowotarskim znalazła się rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Ciche, drogi w Szaflarach, w Maruszynie, ulicy Gorczańskiej w Rabce-Zdroju, drogi w Szczawnicy, Szlachtowej, Rabie Wyżnej, w Skawie, w Mizernej, dwóch dróg w Lipnicy Wielkiej oraz w Tylmanowej, a także drogi w Knurowie i Łapszach Wyżnych.

Czytaj także: