Pijany kierowca w Zębie. Zabrano mu prawo jazdy. Grozi mu kara więzienia
Zakopiańscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 26-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Okazało się, że spożywał alkohol poprzedniego dnia. Wytrzeźwieć nie zdążył.

Szacowany czas czytania: 00:28
Pijany kierowca w Zębie. 26-latkowi z powiatu nowotarskiemu grozi więzienie
Do zatrzymania doszło w niedzielny (17.05) poranek w Zębie podczas rutynowej kontroli prowadzonej przez drogówkę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a samochód przekazali rodzinie.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Policja przypomina, że alkohol spożyty dzień wcześniej może utrzymywać się w organizmie także następnego ranka. Jak podkreślają funkcjonariusze, poranny prysznic czy kawa nie oznaczają odzyskania trzeźwości.