Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Piknik Olimpijski w Kościelisku: Urodziny olimpijczyka Józefa Gąsienicy Sobczaka

 

Piknik Olimpijski w Kościelisku – Józef Gąsienica Sobczak olimpijczyk z Kościeliska świętować będzie swoje 90. urodziny

Impreza otwarta, czyli zaproszeni są wszyscy chętni, odbędzie się w sobotę podczas Pikniku Olimpijskiego na stadionie Biathlonowym w Kościelisku:

Halina Olejniczak: Zaczniemy dzień od wydarzenia „Biathlon dla każdego”. Polski Związek Biathlonu organizuje je przez całe wakacje w różnych miejscach Polski, zawody dla dzieci i dla dorosłych. Koło Gospodyń Wiejskich organizuje konkurs ciasta, a tym razem to będzie ciasto, którego bardziej oceniany będzie wygląd. Ma to być ciasto olimpijskie, więc zachęcałbym wszystkich ludzi, kto tylko czuje jakiś talent kulinarny i chciałby przynieść ciasto, które później będziemy wszyscy degustować. Po zawodach przewidujemy urodziny naszego jubilata i zaczną się życzenia, wielki tort dla wszystkich, także wszyscy będziemy degustować

– mówiła Halina Olejniczak ze stowarzyszenia Łączymy Pokolenia, które jest organizatorem wydarzenia.

Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego przypomina nam, że Józef Gąsienica Sobczak to wybitny sportowiec:

Wojtek Szatkowski: Był czterokrotnym reprezentantem Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich. Dwa razy w biegach narciarskich w 1956 roku w Cortina d’Ampezzo i potem 1960 rok w Squaw Valley, czyli dwa starty na biegówkach. A potem zmienił dyscyplinę na biathlon i 1964 rok to igrzyska w Innsbrucku i 1968 rok – ostatni start olimpijski w Grenoble. Ale to nie są jedyne starty Józefa Gąsienicy Sobczaka, bo o nim mówimy, bo siedmiokrotnie startował na mistrzostwach świata w biathlonie. Zdobył na tych mistrzostwach świata trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy.

Czytaj także: