Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Piknik Zdrowia w Nowym Targu. Będą konsultacje lekarskie, okazja do skorzystania z porad specjalistów [PATRONAT]

Tę datę warto sobie zapisać w kalendarzu już teraz. 28 maja w Nowym Targu odbędzie się Piknik Zdrowia. W tym dniu będzie można całkiem za darmo wykonać badania, na które czasami trzeba czekać miesiącami.

Piknik Zdrowia w Nowym Targu
Piknik zdrowia będzie miał miejsce w nowotarskim MCK / fot. FB/MCK Nowy Targ

Szacowany czas czytania: 01:32

Piknik Zdrowia w Nowym Targu. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w przyszłym tygodniu

Wydarzenie zorganizowane zostanie przy nowotarskim Miejskim Centrum Kultury. O badaniach, które będą w tym miejscu, w tym dniu wykonywane mówi Jolanta Bakalarz, szefowa sanepidu w Nowym Targu.

Jolanta Bakalarz: Będziemy mogli skorzystać z bardzo wielu badań profilaktycznych. Będziemy mieć mammografię, będziemy mieć osteoporozę, będziemy mogli sobie zbadać stan naszej skóry pod kątem czerniaka, bo będzie pani dermatolog. Będą porady kardiologiczne, diabetologiczne, będzie podolog, dietetycy. Będzie można skorzystać z różnego rodzaju rehabilitacji wykonywanych przez masażystów, ponieważ współpracujemy z Akademią Nauk Stosowanych i będą mieć bardzo dużo stanowisk, które będą świadczyć różne usługi. Będziemy mogli zbadać cukier, będzie kardiolog, będzie robione EKG, które właśnie ten kardiolog będzie mógł nam powiedzieć, czy jest wszystko okej.

Przez cały dzień w Miejskim Ośrodku Kultury, swoje muzyczne talenty będą prezentować przedszkolaki, i uczniowie nowotarskich szkół. Dla spragnionych ruchu odbędą się zajęcia fitness. Do organizatorów – Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dołączą partnerzy.

Jolanta Bakalarz: Będą to wszystkie urzędy: Urząd Skarbowy, urząd Pracy, Narodowy Fundusz Zdrowia, Uzdrowisko Rabka, Szpital Nowotarski, Szpital Rabczański. Tak, że zapraszam bardzo serdecznie. Będzie można się również zapoznać jak prawidłowo się ubrać na rower, jak rower powinien być przygotowany do jazdy. Będą promować się również Termy Chochołowskie. Naprawdę będzie tyle atrakcji. A wszystko po to, ażebyśmy odeszli trochę od telefonów, od telewizorów, zobaczyli, że mamy tak piękną okolicę, z której możemy korzystać, a równocześnie żebyśmy sprawdzili stan naszego zdrowia.

Autorka: Beata Denis-Jastrzębska

REKLAMA