Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Pił alkohol, a potem prowadził auto. Policjanci ze Szczawnicy zatrzymali pijanego 33-latka. Stracił prawo jazdy

Ponad pół promila alkoholu - jak informują mundurowi z Nowego Targu - wykazało badanie alkomatem przeprowadzone u 33-latka zatrzymanego przez policjantów ze Szczawnicy. Mężczyzna został przez stróżów prawa przyłapany na prowadzeniu auta na "podwójnym gazie".

Policjanci ze Szczawnicy
zdjęcie poglądowe / fot. KPP w Nowym Targu

Szacowany czas czytania: 00:53

Policjanci ze Szczawnicy zatrzymali pijanego 33-latka. Mężczyzna pod wpływem alkoholu kierował autem

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to – bez wątpienia – nieodpowiedzialne zachowanie, powodujące duże drogowe zagrożenie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Policja nadal łapie bowiem kierowców „na podwójnym gazie”.

Kolejna taka osoba kierująca autem została zatrzymana przez mundurowych ze Szczawnicy. W Krościenku nad Dunajec, szczawniccy stróże prawa przyłapali na jeździe „pod wpływem” 33-latka z Ukrainy. Mężczyzna kierował samochodem marki Audi.

Przeprowadzone badania wykazały ponad pół promila alkoholu w organizmie

– informuje asp. szt. Łukasz Burek, oficer prasowy KPP w Nowym Targu, pod którą podlega komisariat w Szczawnicy, którego z kolei rejon obejmuje Krościenko nad Dunajcem.

Jak przekazują mundurowi, lekkomyślny 33-latek został już ukarany. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. To nie kończy natomiast sprawy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szczawnicy

– słyszymy w nowotarskiej komendzie policji.

Pijany kierowca w Łapszance. Wiózł poszukiwanego pasażera. 41-latek stracił „prawko”, 34-latek trafił do aresztu

Źródło: KPP w Nowym Targu

REKLAMA