Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Pociąg Kolei Śląskich dojedzie do Zakopanego. Połączenie Katowice-Zakopane kursować będzie w długie weekendy

 

Połączenie Katowice-Zakopane na długi weekend

Koleje Śląskie – na prośbę pasażerów – ponownie uruchomią połączenie z Katowic do Zakopanego w długie weekendy – majowy i czerwcowy. Sprinter Ornak – bo tak nazywa się ten pociąg – będzie kursował w czasie czekających nas długich weekendów – od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca.

Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową w Zakopanem o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57.

Na wspomnianej trasie pasażerów ze Śląska woził będzie popularny „FLIRT”, wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego. Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek

– wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Ceny biletów będą konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego, czy w przeciwnym kierunku.  Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Możliwe jest skorzystanie z oferty „Tam i z powrotem taniej” – w tym przypadku cena wyniesie 66,14 zł. Jeszcze taniej będzie korzystając z kanałów elektronicznych i biletomatów – tutaj sumy wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.

Czytaj także: