Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Już w niedzielę kolejna edycja tego wydarzenia w Nowym Targu
Miejscowa orkiestra z Nowego Targu, a oprócz niej także te działające na co dzień chociażby w Czarnym Dunajcu, Jabłonce czy Ochotnicy Dolnej wezmą udział w kolejnej edycji Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Wydarzenie już po raz kolejny - po raz 18. - zostanie zorganizowane w Nowym Targu. Otworzy je przemarsz orkiestr przez rynek.

Szacowany czas czytania: 00:54
Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Kolejna edycja wydarzenia w Nowym Targu już w niedzielę
Od lat w maju w Nowym Targu organizowany jest Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Wydarzenia nie zabraknie również i w tym roku. Tym razem odbędzie się ono w niedzielę (24.05). Jak informują organizatorzy, kulturalne wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00.
Przemarszem orkiestr przez rynek
– wskazują organizatorzy, którzy dodają, że z rynku uczestniczące w festiwalu orkiestry przejdą do nowotarskiego Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza.
Tam będą miały miejsce przesłuchania konkursowe. Ich przeprowadzenie ma związek z faktem, iż Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych jest eliminacjami do 48. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”.
O udział w małopolskim festiwalu starać się będzie wszystkie 10 orkiestr, które wezmą udział w festiwalu w Nowym Targu.
Są to orkiestry z Nowego Targu, Czarnego Dunajca, Łapsz Niżnych, Łapsz Wyżnych, Skawy, Ochotnicy Dolnej, Jabłonki, Kacwina, Gronkowa i Lipnicy Małej
– wyliczają wszystkich uczestników nowotarskiego festiwalu, osoby odpowiedzialne za jego organizację.
