Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza dziś (26.09) w Nowym Targu

W Nowym Tagu ruszają dziś (26.09) ''Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza". Wydarzenie potrwa od 10.00 - 14.00 w Parku Miejskim. W programie zabawy - spektakl teatralny, warsztaty i pokazy naukowe oraz kreatywne zajęcia.

Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

W ramach tej akcji, we wtorek 26 września w godz. 10.00 – 14.00 w Parku Miejskim zaprezentowany zostanie ekologiczny spektakl teatralny, który zagrają – pod ogromnym namiotem – profesjonalni aktorzy Teatru Katarynka. Będą też warsztaty i pokazy naukowe oraz kreatywne zajęcia upcyclingowe.

Spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne (10 utworów muzycznych śpiewanych na żywo!) sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczą się dbałości o stan środowiska. Wspólnie poszukują metod na uratowanie miasta. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. Ukazanie metamorfozy, wynikającej ze zmiany świadomości mieszkańców, jest możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań. Dzięki komediowej fabule jest to niezapomniana lekcja dla młodych widzów.

Warsztaty – SMOG – pracownia oczyszczania powietrza

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Co to jest powietrze i z czego się składa? Jak sprawdzić jego jakość? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzią będzie seria eksperymentów podczas pokazu, którego głównym bohaterem będzie smog. Podczas pokazu przewidziane są m.in. eksperymenty, w których wytworzony będzie tlen i dwutlenek węgla oraz próba oczyszczenia powietrze przy pomocy butelek PET.

Warsztaty – Eko Fabryka Zabawek

Na warsztatach tworzone będą zabawki z elektrośmieci. Kabelki, klawiatury, płyty główne – to wszystko posłuży do zrobienia robocików i ludzików i wspaniałej zabawy w ekologicznej fabryce zabawek.

Piknik poprowadzą animatorzy, którzy przygotowali dla dzieci konkursy tematyczne z nagrodami. Do udziału w przygotowanych zajęciach zaproszeni są uczniowie w wieku od 6 do 11 lat.

Czytaj także: