Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Podhale Nowy Targ: Jutro (8.09.) rusza sezon w Tauron Hokej Lidze

 

Podhale Nowy Targ

Jutro (08.09) startuje sezon Polskiej Hokejowej Ekstraligi. W tym dniu odbędą się cztery mecze, a najciekawiej zapowiada się starcie na Stadionie Zimowym w Tychach pomiędzy gospodarzami, a mocno wzmocnioną letnimi transferami drużyną PZU Podhale Nowy Targ.

Nowotarskie Szarotki kolejny mecz zagrają u siebie w niedzielę (10.09), a zmierza się u siebie z hokeistami z Oświęcimia. Początek obu spotkań o godz. 18.00.

Sponsor tytularny Podhala Nowy Targ

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia Grupa PZU została sponsorem tytularnym Podhala Nowy Targ. Największy polski ubezpieczyciel pojawił się w nazwie drużyny, która w tych rozgrywkach TAURON Hokej Ligi występuje jako PZU Podhale Nowy Targ. wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy nie ukrywa, że nowy sponsor Szatotek to „efekt jego wielomiesięcznej pracy”.

Andrzej Gut-Mostowy: Udało się nam wspólnie z władzami klubu dopiąć wiekopomnej rzeczy, gdyż od kilkunastu lat zawsze były problemy z finansami nowotarskiego hokeja, byli drobni sponsorzy, ale trzeba było znaleźć porządną firmę, która wykorzysta rozpoznawalność nowotarskiego hokeja do swojej promocji i tak też się stało.

Pozostaje pytanie, czy PZU – tak jak poprzednio TAURON, nie wycofa się po roku z umowy z nowotarskim klubem.

Andrzej Gut-Mostowy: TAURON wycofał się z absolutnie obiektywnych przyczyn, oczywiście umowy nie mogą mieć tego typu charakteru wieloletniego, są to umowy na zasadzie pewnego ekwiwalentu reklamowego, dlatego te umowy są na rok. Wierzymy, że nowotarski hokej będzie dobrą marką i zawsze PZU będzie chciało mieć taki wspaniały szyld.

Czytaj także: