Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Poetycki płatek śniegu. Spotkanie poetów w Astorii

 

„Poetycki płatek śniegu” opadnie łagodnie w kultowej Astorii – domu literatów w Zakopanem. Wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy poeci, również ci piszący „do szuflady” odbędzie się już w najbliższe niedzielne popołudnie (17.12):

Beata Skulska-Pap: Będzie wielu znakomitych poetów, którzy przyjadą, niektórzy nawet ze Szczecina, ale też z Krakowa i ogólnie właśnie z Podhala. Głównie to będą ludzie właśnie z Podhala i też zaproszony jest każdy człowiek, który chciałby przeczytać swój wiersz. Także będą tam zarówno totalni amatorzy, jak i osoby, które już naprawdę wiele osiągnęły w dziedzinie poezji, są znane, należą do Związku Literatów Polskich. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią zastanowić się nad światem, zadumać się. Poezja bardzo temu sprzyja, nasze życie jest takie krótkie, dobrze, żeby przez chwilę zastanowić się nad tym, kim jesteśmy, jak przeżywamy świat, co dla nas w życiu jest piękne i dodaje nam sił.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 z Beatą Skulską-Pap, poetką i współorganizatorką spotkania rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.