Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Pogoda w Zakopanem: będzie się ochładzać. Mamy głos synoptyka

 

Pogoda w Zakopanem. Co mówią synoptycy?

14 centymetrów śniegu na Kasprowym Wierchu. Wysoko w Tatrach zima, niżej pogoda jesienna, a w samym Zakopanem dużo słońca. W radiu Alex mamy głos synoptyków przed weekendem z 11 listopada. W kolejnych dniach będzie się ochładzać – mówi Małgorzata Tomczuk z IMGW:

Małgorzata Tomczuk: Z piątku na sobotę będzie padał deszcz i temperatura w Zakopanem wyniesie około dwóch stopni. W sobotę na Podhalu mogą wystąpić opady deszczu i deszczu ze śniegiem i będzie około czterech stopni. Z soboty na niedzielę już prognozujemy temperaturę ujemną około minus trzech stopni, a w niedzielę tylko lekko powyżej zera około dwóch stopni. W niedzielę w dalszym ciągu opady deszczu ze śniegiem i będą one stopniowo przechodziły także w śnieg.

Wysoko w górach śniegu przybywa, bo temperatury w dzień i w nocy są już ujemne:

Małgorzata Tomczuk: W piątek przybędzie około dwa, trzy centymetry śniegu. Będzie też wiał silny, porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Z piątku na sobotę w dalszym ciągu opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 centymetrów. W sobotę i niedzielę mroźnie około minus 4 minus 5 stopni i słabe opady śniegu.

Wiatr będzie w weekend zdecydowanie słabszy- kończy Małgorzata Tomczuk z IMGW.

Czytaj także: