Policja bada quady w powiecie tatrzańskim
Quady pod lupą w powiedzie tatrzańskim. Policjanci z zakopiańskiej drogówki, dzielnicowi i patrole interwencyjne prowadzili wczoraj wzmożone kontrole tych pojazdów. Funkcjonariusze pojawili się m.in. w Poroninie, Zakopanem i Kościelisku.

Szacowany czas czytania: 00:32
Policja bada quady
W Poroninie mundurowi skontrolowali trzy quady poruszające się drogą publiczną. Tym razem obyło się bez mandatów – kierujący byli trzeźwi, mieli odpowiednie uprawnienia, a pojazdy były zarejestrowane i ubezpieczone.
Podobne działania prowadzono także na osiedlach Wojdyły, Mrowce, Antałówce i Bachledzkim Wierchu w Zakopanem oraz w rejonie Butorowego Wierchu i Dutkówki w Kościelisku. Policja zapowiada kolejne kontrole i przypomina, że zgłoszenia dotyczące nielegalnej jazdy quadami można przekazywać przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zapewniają, że będą dążyć do tego, aby te sprawy miały swój finał w sądzie.