Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Policja w Nowym Targu: 28-latkowie stracili prawo jazdy

 

Policja w Nowym Targu

Nowotarscy policjanci zatrzymali wczoraj (30.11) 23 kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Dwóch z nich, obaj w wieku 28 lat, na terenie obszaru zabudowanego przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Po godzinie 11 w Jabłonce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego fiatem, który na terenie obszaru zabudowanego jechał z prędkością 102 km/h. Dwadzieścia minut później 28-latek kierujący citroenem pędził 108 km/h, pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Od kilku dni na drogach Podhala panują trudne, zimowe warunki. Na śliskiej nawierzchni koła łatwo mogą stracić przyczepność, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę w tych zimowych warunkach drogowych.

Nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności, odpowiednim dystansie od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do tych trudnych warunków drogowych. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Apelujemy do kierowców, aby odpowiednio przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach, aby zwrócić uwagę na stan ogumienia i wyposażyć samochód w odpowiednie opony.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać

– przekonują nowotarscy policjanci.

Czytaj także: