Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Policjanci z powiatu nowotarskiego: blisko 200 interwencji w powiecie nowotarskim podczas sylwestrowego weekendu

 

Policjanci z powiatu nowotarskiego w sylwestrową noc pełnili służbę na terenie Zakopanego

Blisko 200 interwencji policjanci odnotowali na terenie powiatu nowotarskiego podczas sylwestrowego weekendu. Zatrzymano łącznie 11 osób: 3 poszukiwanych, 6 podejrzanych o popełnienia przestępstwa i 2 nietrzeźwych kierowców. W okresie noworocznym doszło do 18 kolizji drogowych.

Ponad 30 razy policjanci interweniowali głównie wobec nietrzeźwych, awanturujących się domowników. Wobec jednego sprawcy, który znęcał się nad rodziną sąd zastosował nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Odnotowano kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego i spoczynku nocnego, pożar w Nowym Targu oraz dwie kradzieże, trzy zniszczenia mienia i jedną kradzież z włamaniem do kiosku w Szczawnicy. Tam, 40-letni sprawca wybił szybę w kiosku i ukradł kilka paczek papierosów.

Policjanci z terenu powiatu nowotarskiego w sylwestrową noc pełnili również służbę na terenie Zakopanego, gdzie odbywał się sylwestrowy koncert. Na Równi Krupowej bawiło się około 45 tysięcy osób.

Czytaj także: