Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Policyjne patrole na stokach

 

Policyjne patrole na stokach

Na razie ferie – jak oceniają policjanci przebiegają w miarę spokojnie. Na narciarskich stokach porządku pilnują policyjne patrole. Na co zwracają uwagę funkcjonariusze w niebieskich mundurach?

Roman Wieczorek: Zwracamy uwagę na to, jak zachowują się narciarze, snowboardziści na stoku. Czy nie ma tam sytuacji jazdy niebezpiecznej, agresywnej, jazdy po alkoholu. Przypominamy młodym osobom, aby pamiętały o założeniu kasku ochronnego. Mówimy tu o osobach do 16. roku życia. Ale to są też inne zadania, które podejmujemy. To jest również bezpieczeństwo wokół kas, wokół miejsc odpoczynku. Czy nie dochodzi do kradzieży sprzętu narciarskiego. Oczywiście zdarzają się też różne sytuacje na parkingach wokół terenów narciarskich. Jako tatrzańscy policjanci i policjanci, którzy nas wspierają w tych działaniach, cały czas dbamy o porządek i bezpieczeństwo w tym wyjątkowym okresie feryjnym.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Jazdę na nartach pod wpływem alkoholu może kosztować narciarza utratę karnetu, a nawet ukaranie mandatem w wysokości 500 zł.

Roman Wieczorek: Na jednym ze stoków właśnie młode towarzystwo zbytnio przesadziło z ilością wypitego alkoholu. Było widać, że nie panują nad nartami i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników. Właściciel stoku wycofał ich karnety, a policjanci, którzy, którzy byli na miejscu po prostu na szczęście samą obecnością spowodowali to, że te osoby zaprzestały dalszej jazdy. Ale proszę pamiętać, że to może się zakończyć również mandatem karnym nałożonym przez policjantów w wysokości nawet do 5000 złotych

– mówił aspirant Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Czytaj także: