Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Polscy skoczkowie w czołowej ”20” kwalifikacji do konkursu w Innsbrucku. Komentarz Kamila Stocha

 

Polscy skoczkowie pokazali się z dobrej strony we wtorkowych kwalifikacjach w Innsbrucku, zajmując cztery miejsca w pierwszej 20. Najlepszym z nich okazał się Kamil Stoch, który uplasował się na 12. lokacie. W trzecim konkursie 72. Turnieju Czterech Skoczni wystąpi łącznie pięciu naszych reprezentantów. Kwalifikacje na Bergisel wygrał Anze Lanisek, który triumfował również w ostatnim konkursie noworoczny w Ga-Pa.

Do konkursu w Innsbrucku zakwalifikowali się Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Co po wczorajszych kwalifikacjach w Insbrucku mówił Kamil Stoch – posłuchajcie:

Kamil Stoch: To był dobry dzień. Solidny, dużo pracy, ale cieszę się, bo te kwalifikacje, przynajmniej w mojej wykonaniu, były dzisiaj najlepszym skokiem, jaki oddałem. Wciąż zmagam się z pewnymi problemami technicznymi, jak pozycja najazdowa, żeby utrzymać ją stabilnie, ale koniec końców cieszę się, bo taki mały krok do przodu udało mi się dzisiaj zrobić. No i pewien zarys po prostu planu na jutro już mam, jeszcze sobie to dokładnie wszystko ustalę z trenerem.

Konkurs w Innsbrucku rozpocznie się o 13:30 i zostanie rozegrany w systemie KO. Szczegółów – także pełnej wypowiedzi naszego skoczka możecie posłuchać na stronie PZN.

Czytaj także: