Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Polska Hokej Liga: W fazie play-off Podhale Nowy Targ zagra z tyskim GKS. Pierwsze mecze w Tychach 1 i 2 marca

 

W fazie play-off Podhale Nowy Targ zagra z tyskim GKS

We wtorek, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego hokeiści PZU Podhale Nowy Targ wygrali 2:1. Walka była zacięta, bo do rozstrzygnięcia meczu trzeba było karnych.

Najlepszymi strzelcami tej fazy rozgrywek z wynikiem po 22 bramki zostali Daniel Olsson Trkulja z Unii Oświęcim i Patryk Krężołek z Zagłębia.

Klasyfikację kanadyjską wygrał natomiast Patryk Wronka. Napastnik Szarotek za strzelenie 19. bramek i asyście przy 37-miu zdobył 56 punktów.

We wtorek (26.02) po zakończonych spotkaniach czołowe kluby wybrały sobie rywala, z którym zmierzą się w ćwierćfinale. GKS Katowice zagra więc z Zagłębiem, Re-Plast Unia Oświęcim z Comarch Cracovią, a PZU Podhale Nowy Targ zmierzy się z GKS Tychy. Czwartą parą będzie JKH GKS Jastrzębie i KH Energa Toruń.

O medale nie powalczą zawodnicy STS Sanok, którzy zajęli ostatnie, 9. miejsce w tabeli. Obrońcą tytułu będzie GKS Katowice, który triumfował w ostatnich dwóch sezonach.

W fazie play-off rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Tylko w walce o brązowy medal wystarczą dwie wygrane.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe już dziś (01.03). Wg. kalendarza PHL Podhale rozpocznie dwudniową rywalizację na wyjeździe. Dzisiejszy mecz w Tychach o 17:30 i w sobotę o 17:00.

Jak podaje PZHL, w przyszłym tygodniu, a konkretnie we wtorek i środę (05-06.03) walka o wejście do kolejnej fazy rozgrywek toczyć się będzie w Nowym Targu.

Czytaj także: