Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Poszukiwania nastolatka nad Jeziorem Czorsztyńskim zakończone sukcesem

Akcja poszukiwawcza nastoletniego rowerzysty nad Jeziorem Czorsztyńskim. Dzięki współpracy policjantów ze Szczawnicy, Nowego Targu, Posterunku Wodnego, ratowników wodnych z Podhale Rescue Team oraz strażaków z OSP Czorsztyn, chłopiec został odnaleziony po drugiej stronie jeziora w miejscowości Dębno.

Poszukiwania nastolatka nad Jeziorem Czorsztyńskim zakończone sukcesem

Wczoraj (26.06. br.) po godzinie 16:00, na numer alarmowy 112 zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, który zgłosił zaginięcie syna. Ojciec wspólnie z nastolatkiem wybrali się na przejażdżkę rowerową dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jednak w pewnym momencie na wysokości miejscowości Czorsztyn stracił go z oczu i nie mógł odnaleźć. Chłopiec jechał na wypożyczonym rowerze elektrycznym i nie miał przy sobie telefonu.

Policjanci radiowozami przeszukiwali brzeg, a policyjni wodniacy oraz ratownicy prowadzili działania łodziami na wodzie. W pewnym momencie nastolatek został zauważony na ścieżce rowerowej w miejscowości Dębno przez ratowników, w tym będącego po służbie zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Szczawnicy.

Dzięki skoordynowanym działaniom i dobrej współpracy wszystkich biorących udział w akcji zagubiony rowerzysta szybko został odnaleziony i przekazany tacie

– podsumowują akcje policjanci.

Czytaj także: