Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Powiat tatrzański i powiat nowotarski już po pierwszych sesjach. Starości i zastępcy zostali wybrani

 

Powiat tatrzański

Znamy już starostę i wicestarostę powiatu tatrzańskiego. Żaden z nich nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, które do tej pory zarządzało powiatem.

Na pierwszej po wyborach sesji rady powiatu radni wybrali starostę i jego zastępcę. Na czele powiatu stanął Andrzej Skupień z Jedności Tatrzańskiej, a wicestarostą został Wawrzyniec Bystrzycki z ugrupowania Dla Podhala. Po raz pierwszy od czasu powołania powiatu tatrzańskiego na czele jego rady stanęła kobieta – Agata Wojtowicz , która tak jak wicestarosta jest członkinią ugrupowania Dla Podhala.

Powiat nowotarski

Duże zmiany w powiecie nowotarskim. Wczoraj (7.05) poznaliśmy starostę i jego zastępcę. Tu też na czele rady stanęła kobieta. Cały zarząd znalazł się w rękach Prawa i Sprawiedliwości i koalicyjnego komitetu Prawica Powiatu Nowotarskiego.

Po wczorajszym tajnym głosowaniu starostę powiatu nowotarskiego został Tomasz Hamerski – radny ze Szczawnicy, syn senatora Jana Hamerskiego, członek Prawa i Sprawiedliwości. Na swojego zastępcę zaproponował Roberta Furcę dyrektora szkoły podstawowej w Nowym Targu i radnego powiatowego zeszłej kadencji. Przewodniczącą rady została Maria Domagała. Również radna poprzedniej kadencji, szefowa komisji oświaty.