Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Powstanie tor kajakowy na Dunajcu w Nowym Sączu

 

Tor kajakowy na Dunajcu

Od kilku lat starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zabiegał o budowę profesjonalnego toru kajakowego w okolicach mostu helleńskiego na Dunajcu w Nowym Sączu. Wspierał w tych staraniach Klub Sportowy START, rozmawiając wielokrotnie m.in. z Ministrem Turystyki i Sportu Kamilem Bortniczukiem oraz Sekretarzem Stanu w tym ministerstwie Andrzejem Gut-Mostowym. I właśnie nadeszła dobra wiadomość z Warszawy! Z programu inwestycji strategicznych dla sportu na rok 2023 przyznano dofinansowanie w wysokości 1 243 592 zł na budowę toru. Cała inwestycja będzie kosztowała około 2,5 miliona złotych.

fot.Maria Olszowska

Wspierałem władze Klubu Sportowego START i prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla w staraniach o budowę profesjonalnego toru kajakowego na Dunajcu

– mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Mamy świetne osiągnięcia w „kajakach”, coraz więcej młodych ludzi podejmuje to trudne wyzwanie i ciężko ćwiczy. Trzeba więc było wykorzystać szansę, złożyć wnioski i zdobyć pieniądze. Cieszę się, że dzięki naszym staraniom powstanie profesjonalny i co ważne – naturalny tor, na którym będą mogły być rozgrywane zawody rangi międzynarodowej, czy kwalifikacje do Kadry Narodowej.

fot.Maria Olszowska

Tor kajakowy na Dunajcu. Więcej o inwestycji

Inwestycja zakłada wykonanie specjalistycznych bramek do slalomu w kajakarstwie górskim zamocowanych na linkach, które instalowane będą do słupków na brzegach rzeki. Tor zostanie wybudowany w miejscu dotychczas istniejącego – w pobliżu mostu helleńskiego na Dunajcu w Nowym Sączu. Będzie miał długość około 300 metrów i będzie można zawiesić na nim 50 bramek. Obiekt ma spełniać wymogi organizacji zawodów rangi międzynarodowej, łącznie z miejscami dla sędziów i publiczności.

Czytaj także: