Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Promocja książki Józefa Pitonia w Kościelisku

 

Promocja książki Józefa Pitonia w Kościelisku

Józef Pitoń tancerz, śpiewak, gawędziarz, popularyzator folkloru góralskiego, laureat nagrody Kolberga z 2004 roku ma już ponad 90 lat i właśnie napisał swoją kolejną książkę. Tym razem poświęcona jest legendarnemu muzykantowi Bartusiowi Obrochcie. Promocja książki i spotkanie z autorem odbędzie się w Urzędzie Gminy Kościelisko już w czwartek (16.11).

Małgorzata Karpiel Bzdyk: Józef Pitoń od kilku lat stara się w swoich książkach zachować to, co najważniejsze dla kultury Podhala. Poprzednie wydawnictwa pokazywały to, co w jego duszy gra, w jego sercu. Można było przeczytać o nieistniejącym już schronisku na Hali Pisanej, można było przeczytać o tym, jak Kościelisko i Podhale wyglądało dawno temu. Myślę, że to jest kolejne wydawnictwo, w którym Józef stara się opisać to, co coraz częściej odchodzi w zapomnienie, a my jednak, jako ci młodzi, warto, żebyśmy o tym pamiętali.

Promocja „Bartusiowych skrzypiec” odbędzie w czwartek (16.11) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kościelisko (ul. Nędzy-Kubińca 101). Początek o godz. 18:00. Z Małgorzatą Karpiel Bzdyk szefową GOKR w Kościelisku rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska

Fot. gminakoscielisko.pl

Czytaj także: