Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Przypominamy! Szlaki w słowackich Tatrach zamknięte na zimę

W okresie zimowym, od 1 listopada do 15 czerwca, szlaki turystyczne w Tatrach Słowackich, które prowadzą powyżej schronisk, są zamknięte dla ruchu turystycznego. To ważne przypomnienie dla wszystkich miłośników gór, którzy planują wyprawę w te malownicze rejony.

Szlaki w słowackich Tatrach zamknięte na zimę

Zgodnie z regulaminem TANAP-u, w zimie i wczesną wiosną, turystom udostępnione są szlaki prowadzące do Chat: Przy Popradzkim Stawie, Zbójnickiej, Teryho, Przy Zielonym Stawie, Plesnivec i do hotelu górskiego Śląski Dom. Należy jednak pamiętać, że Chata pod Rysami jest zamknięta, a to samo dotyczy wszystkich szlaków w słowackich Tatrach Zachodnich.

Pomimo tych ograniczeń, istnieje możliwość poruszania się po niektórych odcinkach szlaków położonych w dolnej części tatrzańskich dolin. Zamknięcia są oznakowane w terenie specjalnymi tablicami, a warunki pogodowe, takie jak zagrożenie lawinowe, mogą powodować okresowe zamknięcie nawet tych szlaków, które zwykle są otwarte w czasie zimy.

Aktualne informacje o stanie szlaków i ich dostępności można znaleźć na oficjalnej stronie Horskiej Záchrannej Služby (www.hzs.sk), w centrali HZS w Starym Smokovcu lub telefonicznie pod numerami: +421-52-4422820, kom: +421-903624869.

Czytaj także: