Radio Alex 105.2 FM Zakopane

PTTK obchodzi sto pięćdziesiąt lat swojego istnienia

 

PTTK obchodzi sto pięćdziesiąt lat istnienia

W 2023 roku TT – PTT – PTTK obchodzi sto pięćdziesiąt lat swojego istnienia. Z tej okazji w piątek (29.09) w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10, Zakopane) odbędzie się konferencja pt. „150 lat zorganizowanej turystyki w Polsce”, która odbędzie się 29 września.

W programie wydarzenia znalazło się dziewięć referatów poświęconych różnym aspektom działalności Towarzystwa, które staną się podstawą jubileuszowej książki.

Jerzy Kapłon: Zapraszamy na sympozjum, które odbędzie się 29 września we współpracy z Muzeum Tatrzańskim. Tam będziemy rozprawiali o historii PTTK, kilka referatów szykuje się znakomitych, bowiem będą realizowane w obszarach dotychczas niedotkniętych ręką badacza, co jest niezwykle istotne, bowiem są to sprawy związane z zasobami ikonograficznymi, które posiadamy w swoich archiwaliach.

Mówił prezes Zarządu Głównego PTTK.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa plenerowa przed gmachem głównym Muzeum Tatrzańskiego, pokazująca historię Towarzystwa. Wystawę będzie można oglądać od 28 września do 14 października 2023 r.

Czytaj także: