Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Puchar Europy w Big Air w Białce Tatrzańskiej. Polacy na podium

 

Puchar Europy w Big Air w Białce Tatrzańskiej. W zawodach wzięło udział ponad 40 reprezentantów z 14 krajów

W snowboardzie wygrała Czeszka Laura Zaveska, a 3. miejsce zajęła jedyna Polka w siódemce finalistek, czyli Susie Maksym z chorzowskiej Akademia Sportu Freestyle Park.

Wśród mężczyzn startujących na desce było 5 Polaków. Wygrał Holender Lukas Hendriks, drugi był Jan Jaromin z AZS AWF Katowice. Czwartą lokatę uzyskał Krzysztof Owczarek ze Stowarzyszenia High 5 Warszawa, 6. był Patryk Łojek z Freestyle Club Warszawa , 7. Wiktor Kozarski z Akademia Sportu Freestyle Park Chorzów, a 12. Igor Truszkowski z Freestyle Club Warszawa.

Narciarskie ewolucje w finałach wykonywało 12. zawodników, w tym miało być pięciu biało-czerwonych. Niestety z powodu kontuzji kolana w ostatecznej rozgrywce nie mógł wziąć udziału Jan Krzysztof.

Wygrał Fin Joel Liimatainen, a najlepszy z Polaków Stanisław Solik z zakopiańskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego był 5.

Tomasz Tylka: (…) Teraz mamy to starty w zawodach FISu międzynarodowych tutaj w okolicach Polski, Słowacja. A już pod koniec marca jedziemy na mistrzostwa Świata Juniorów do Włoch do Livigno. Tutaj nadmienię, że ten nasz start był naszymi wewnętrznymi eliminacjami dla osób, które jadą na te mistrzostwa świata.

Tyle trener naszej kadry Tomasz Tylka. W ten weekend rozegrane zostaną mistrzostwa Polski (16-17.02) oraz młodzieżowy puchar kraju (18.02).

Czytaj także: