Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal bez Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła

 

Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal

Kamil Stoch nie pojechał do Klingenthal na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczek z Zębu będzie teraz odpoczywał i spokojnie trenował.

W niemieckich konkursach nie wystartuje też Aleksander Zniszczoł. Do Dawida Kubackiego, Pawła Wąska i Piotra Żyły dołączą natomiast Maciej Kot oraz Andrzej Stękała.

Ogólnie biało-czerwonym początek sezonu „nie idzie”. Posłuchajcie fragmentu tego, co Polskiemu Związkowi Narciarskiemu powiedział po ostatnim konkursie Dawid Kubacki:

Dawid Kubacki: Trzeba pracować dalej. Ja ze swojej strony powiem, że mimo wszystko ten dzień troszkę pozytywnie zapamiętam, bo w porównaniu do wczoraj i do poprzednich konkursów wydaje mi się, że zrobiłem pewien krok naprzód. To nie działa jeszcze tak, jak byśmy wszyscy chcieli, ale już powoli czuć tą energię zaczyna się pojawiać. To jest baza, nad którą można pracować. I trzymając tę linię myślę, że już niedługo te skoki będą całkiem fajnie wyglądały.

Fot. facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski

W drugim konkursie w fińskim Lillehammer nowotarżanin jako najlepszy z naszych reprezentantów zakończył konkurs na 22. miejscu.

Czytaj także: