Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim w Jaworzynie Krynickiej 22-25 lutego z udziałem reprezentantów zakopiańskich klubów

 

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim w Jaworzynie Krynickiej

W czwartek (22.02) treningami rozpoczną się na Jaworzynie Krynickiej pierwsze w Polsce zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. W slalomie gigancie równoległym o punkty zawalczy światowa czołówka, w tym nasi reprezentanci z mistrzem świata z Bakuriani Oskarem Kwiatkowskim (AZS Zakopane) na czele.

Oskar Kwiatkowski: To piękna historyczna chwila, że będziemy mieć Puchar Świata i ten Puchar Świata już ma zostać na stałe w kalendarzu. Więc to jest super uciecha, bo to nie tylko się rywalizuje, jeździ po górach świata po to, żeby zdobywać najlepsze wyniki, tylko też trzeba walczyć tutaj na swoim podwórku, żeby zawody takich najwyższej rangi były organizowane. I o to właśnie też walczyliśmy między innymi z Olą Król w zeszłym sezonie, żeby jakoś nakłonić władze, żeby zorganizowali takie zawody.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy brązowa medalistka mistrzostw świata Aleksandra Król-Walas ma przerwę w startach. Zawodniczka zakopiańskiego KS F2Dawidek Team pod koniec roku urodziła córeczkę. Natomiast zawodnika zakopiańskiego AZS zapytaliśmy o to, czy lubi krynicki stok:

Oskar Kwiatkowski: Na pewno za juniora jakaś jedna czy dwie Olimpiada Młodzieży była. Ile mogłem mieć wtedy lat? 14/15? Już w ogóle nie pamiętam tej Jaworzyny Krynickiej.

W Krynicy zobaczymy zawodniczki i zawodników zakopiańskich klubów. Oprócz Kwiatkowskiego AZS reprezentować będą jego siostra Oliwia, Maria Chyc-Bukowska i Michał Nowaczyk. Natomiast F2 Dawidek Team – Weronika Dawidek.

Same zawody rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę (24 i 25.02). Jak poinformowali organizatorzy, bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane w Krynicy-Zdroju, również przy wejściu. W strefie mety dostępne będzie dla kibiców 900 miejsc siedzących i stojących na każdy dzień wydarzenia.

Program Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej:

  • 22 i 23 lutego treningi
  • 23 lutego  o 18:30 publiczne losowanie numerów startowych
  • 24 i 25 lutego od 9:00 do 11:00 kwalifikacje, od 13:00 do 14:20 finały, po których nastąpi ceremonia rozdania nagród

Czytaj także: