Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Puchar Świata w Wiśle. Beskidy czekają na skoczków. Mamy przydatne informacje

Już w najbliższy weekend Wisłę czeka ponowny najazd kibiców, chcących z bliska oglądać rywalizację najlepszych skoczków narciarskich świata. To właśnie w Beskidach inauguracja polskiej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tydzień później Zakopane.

Puchar Świata w Wiśle – już w ten weekend

Zmagania po Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do naszego kraju, gdzie po raz pierwszy rozegrany zostanie tzw. PolSKI Turniej.

Puchar Świata w Wiśle

Puchar Świata w Wiśle. Większość miejsc na trybunach i pod skocznią już sprzedano

Tadeusz Papierzyński: Zmagania po Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do naszego kraju, gdzie po raz pierwszy zostanie rozegrany tak zwany PolSKI turniej. Wisła rozpoczyna ten cykl już 13, 14 stycznia, a następnie zawodnicy przeniosą się na jeden konkurs do Szczyrku, by całość zakończyć w kolejny weekend w Zakopanem. Jesteśmy gotowi. Finalnie mamy wręcz nadmiar śniegu, który początkowo zwoziliśmy spod Baraniej Góry. Pierwsze ekipy już są w Wiśle. Łącznie będziemy mieli zawodników z 17 krajów. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi 64 skoczków. W sobotę czeka nas po raz pierwszy na polskiej ziemi konkurs duetów, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny.

– mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji Wisły. Organizatorom z pomocą przyszła mroźna pogoda, nie ma problemu ze śniegiem na skoczni. Tam też nie zabraknie kibiców, którzy licznie zapowiadają swój udział.

Puchar Świata w Wiśle.

Tadeusz Papierzyński: W sprzedaży zostały praktycznie ostatnie wejściówki. Można jeszcze kupić bilety na piątkowe kwalifikacje i ostatnie sztuki na sobotę. Na niedzielny konkurs sprzedały się już wszystkie i zanosi się na komplet na trybunach. Tradycją już stały się w centrum Wisły ceremonie wręczenia numerów startowych najlepszym skoczkom kwalifikacji. Tym razem z racji remontu amfiteatru uroczystość odbędzie się na rynku miasta. Zapraszamy kibiców już w piątek na godzinę 19, by wspólnie oczekiwać przyjazdu najlepszej dziesiątki po kwalifikacjach. Będzie można się rozgrzać w rytmach muzyki, ale przede wszystkim zobaczyć z bliska czołowych skoczków. Być może zrobić sobie wspólne zdjęcie czy zdobyć autograf.

Kibice, którzy wybierają się na skocznię, będą mogli pod obiekt dojechać i wrócić specjalnym autobusem.

Tadeusz Papierzyński: W sobotę i w niedzielę będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa dowodząca fanów do Malinki. Przystanek startowy to jest ulica 1 Maja, czyli sam deptak tutaj przy szkole podstawowej. Natomiast przystanek końcowy to skrzyżowanie ulicy Malinka z ulicą Czarne. Po drodze kierowcy będą zabierali też kibiców z przystanku przy rondzie na oazie. Autobusy z centrum będą jeździły od godziny 14 do 15:45. W miarę zapełniania się kibicami średnio co 15 minut.

Puchar Świata w Wiśle. Program zawodów:
12.01.2024, kwalifikacje (18:00) oraz ceremonia wręczenia numerów startowych na rynku (19:00)
13.01.2024, sobota konkurs duetów (16:00)
14.01.2024, niedziela, konkurs indywidualny (16:00)

Czytaj także: