Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Rozpoczęły się zapisy

 

 Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Ruszyły zapisy do jubileuszowej, dziesiątej już edycji Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów. Pierwsze zawody odbędą się już 7 stycznia w kompleksie narciarskim na Harendzie. Dla tych, którzy zapiszą się przed czwartym stycznia, czekają zniżki:

Agata Pacelt: Można się zapisać przez stronę pucharu, to jest strona internetowa Pucharu Zakopanego. I w ten sposób zapisując się i płacąc np. za 3 edycje od razu do 4 stycznia oczywiście mamy zniżkę, wtedy kosztuje to 150 zł. Wydaje się, że jak za tak atrakcyjne zawody i w tak wspaniałych lokalizacjach, jest to świetna propozycja dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Radio Alex: Kto może wziąć udział w tych zawodach?

Agata Pacelt: Zapraszamy wszystkich narciarzy amatorów, ale nie tylko dorosłych, także dzieci. Ponieważ Pucharowi Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim towarzyszy też Puchar Zakopanego Dzieci, jest to edycja Szkolnej Ligi Sportów Zimowych organizowana przez MOSiR, także zachęcamy też wszystkie dzieci z powiatu tatrzańskiego, z Zakopanego, ale także z całej Polski do zapisów poprzez stronę właśnie MOSiR-u.

Radio Alex: Okazuje się, że nie tylko z Polski, ale i z zagranicy będą w tym roku uczestnicy.

Agata Pacelt: Tak, bardzo ucieszyło nas zainteresowanie uczestników i dzieciaków z naszego miasta partnerskiego z Wysokich Tatr. Także spodziewamy się mocnej ekipy słowackich młodych narciarzy. Mamy nadzieję, że pokażą, na co ich stać.

Radio Alex: A o co będą walczyć w tym roku zawodnicy?

Agata Pacelt: Nagrody rzeczowe i nagrody pieniężne są bardzo atrakcyjne. Suma tych nagród to jest ponad 30 tysięcy złotych, także jest o co walczyć. Ale przede wszystkim poza dobrą zabawą można mieć wspaniałą pamiątkę w postaci wyjątkowych medali, które są taką niespodzianką dla uczestników wszystkich 3 edycji tych zawodów…

Z Agatą Pacelt z zakopiańskiego urzędu miasta rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.