Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Raba Wyżna: Spotkanie mieszkańców w sprawie nowej strategii rozwoju gminy

 

Spotkanie mieszkańców

W czwartek (07.09) trzecie spotkanie związane z opracowaniem nowej strategii rozwoju gminy. Mieszkańców zapraszają władze gminy Raba Wyżna. Początek o godzinie 12.00 w sali widowiskowej rabiańskiego Ośrodka Kultury.

Chcemy powiązać priorytety i kierunki, które zostaną zapisane w strategii, z wyznaczonymi celami zawartymi w dokumentach szczebla krajowego i regionalnego – dzięki temu zwiększymy szanse naszej gminy na pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na istotne dla jej rozwoju przedsięwzięcia. Chcemy jednak przede wszystkim, aby cele i zadania strategii były odpowiedzią na potrzeby oraz oczekiwania naszych mieszkańców

– pisze w zaproszeniu wójt Andrzej Dziwisz.

Prace nad Strategią Rozwoju do 2030 roku będą prowadzone w sposób partycypacyjny. Do zespołu roboczego odpowiedzialnego za wypracowanie założeń dokumentu zaproszeni są przedstawiciele środowisk lokalnych. Jednocześnie cały proces będzie prowadzony w oparciu o znowelizowane przepisy, które szczegółowo określają procedurę opracowania, jak również zawartość merytoryczną dokumentu.

– dodaje.

Czytaj także: